PL   |   EN

Balustrady szklane  

Jeśli w domu już są schody, nie powinno się zapominać o umieszczeniu przy nich balustrady. Będzie ona stanowić gwarancję bezpieczeństwa wszystkich domowników - i tych najmłodszych, którzy nie pamiętają o zagrożeniach i tych najstarszych, którzy potrzebują solidnego wsparcia.

Balustrada to jeden z tych detali architektonicznych, których funkcja jest równie ważna, jak forma.
Jednocześnie chroni przed upadkiem, ułatwia poruszanie się po schodach, wpływa na ich wygląd, spaja stylistycznie dwa poziomy budynku oraz jest elementem dominującym lub tonującym we wnętrzu.

Balustrada dla schodów jest jak detal architektoniczny dla elewacji budynku - nadaje im wyraz, przesądza o ich odbiorze w przestrzeni. Może odwracać odnich uwagę, czynić je niewidocznymi, ale również przyciągać wzrok nietypowym rozwiązaniem, matreiałem, wielkością i kształtem.

Budownictwo jednorodzinne zapożyczyło stosowanie balustrad ze szkła od obiektów użyteczności publicznej, wyszło mu to tylko na dobre.
Szkło nawet ciężkim żelbetonowym schodom doda lekkości. Szklane wypełnienie nie zaciemnia i nie zmniejsza optycznie przestrzeni, zapewniając przy okazji wiele możliwości projektowych.
Do wypełnienia balustrad stosuje się rużne rodzaje szkła: bezbarwne, kolorowe, gładkie, piaskowane.
Zawsze musi być jednak bezpieczne, czyli hartowane lub laminowane.

REALIZACJE

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
" alt="" />

Masz pytanie odnośnie naszej oferty?

Zamów rozmowę z naszym doradcą, wybierz dogodną dla Ciebie porę kontaktu